22.08.2019 15:31
NOVINKY A AKTUALITY SE BLÍŽÍ :))))

20.06.2013 23:17
Během víkendu 16. - 17.6. 2013 proběhlo v ekocentru Chaloupky národní kolo ekologické olympiády. Na webu ekoolympiády je sice psáno, že se  během národního kola téměř nespalo - téma letošního ročníku byla "Noc" - ale není to tak úplně pravda - s tím nespaním. Vítězové ochotní spát v noci ze soboty na neděli se našli - a jejich místem odpočinku byl stromostan - stromostan zavěšený na zvláštně rostlé lípě nedaleko ekocentra. Tedy během sobotního odpoledne si vyzkoušeli všichni schopní a odvážní finalisté výstup do koruny pomocí chytů připevněných na kmeni lípy - až do výšky cca 10 metrů, kde se nacházel stromostan. Zde se chvíli aklimatizovali a byli (snad) natěšení na to, že když vyhrají, budou za odměnu spát v koruně stromu. Přiložené fotografie jdou chronologicky proti proudu času (a událostí). Na prvním snímku poskládaném z několika fotografií vidíte atmosféru nedělního rána a spící vítěze "noci". Na snímku není Radim z Prahy, jinak Anna a Doubravka z Rakovníka leží na středu a na protilehlé straně sní Pavla z Mělníka a k tomu přisnívá své sny Filip z Jihlavy - jediný nefinalista, neolympionik ze stromospáčů - vyskytující se zde jako pomocník zajišťující bezpečnost, výstup do koruny atp.
Noční snímek před večerkou na stromě - za 15 minut začalo pršet a následně zpuštěné tropiko stromostanu chránilo vítězné spáče proti dvouhodinové noční přeháňce
Snímky z lezení po kmeni lípy během sobotního odpoledne:
Takto dolézá ke stromostanu Kamila Minaříková z Olomouce, ještě coby běžná finalistka - aby se následně stala i se "svó holomóckó skupinó" jednou z vítězek letošní ekologické olympiády.  
Na dalším snímku vidíte členku vítězného teamu z Olomouce - Šárku Sperottovou - právě vstoupila na plošinu v 8 metrech
V pořadí druzí se umístili Albert a Radim z Prahy - Radim využil možnosti a na stromě přespal
během sobotního odpoledne se vystřídaly na lípě všechny skupiny - třeba tato z Loun
Louny při sestupu
 


27.02.2013 10:10
S přicházejícím jarem je dobré napsat, že letošní první zavěšení stromostanu proběhne na Dni stromů na hradě Lukov (u Zlína) během víkendu 18. - 19.5. 2013. Na této akci se podílejí stromolezci Antonín Ambros a Radovan Kučera www.orezstromu.cz
První fotografie pochází z června 2011 a byla pořízena v časných ranních hodinách ze stromostanu zavěšeného na buku.


08.11.2012 20:35
Stromostan nespal, žil svým životem - byl například ve Zlíně. A teď se chystá do Šumperka na tuto akci : www.cvvz.cz
16.12.2010 15:51
Ke stromostanovým aktivitám přiřazuji i kvalitní "pozemní" podporu :-)
Tou je pro mě i dobré jídlo. Na fotografii vidíte letní jedlíky - v blízkosti Superadobe domu Jaroslava Duška - jak si dávají pokrm právě z hrnce čchi kuo. Recepty na přípravu jídel v tomto hrnci přinášíme dál v textu. 


24.10.2010 23:08
Informace k čínskému parnímu hrnci "Čchi kuo"

Texty k přípravě pokrmů v čínském parním hrnci (čchi kuo)

Celozrnná rýže 

Hrnec čchi kuo je výborný pomocník při vaření jídel, která chceme dobře tepelně upravit a kterým mají zůstat jejich blahodárné účinky v podobě vonných, chuťových a léčivých esencí.

Například vaření celozrnné rýže trvá delší dobu, ale je pak chutnější a voňavější.

 

Více o hrnci čchi kuo v odkazech

 

 
10.06.2010 00:35
http://www.etcc-prague.cz/cs/kategorie/evropske-mesto-stromu.html

Na této adrese zjistíte více o Mistrovství Evropy ve stromolezení - v Průhonicích u Prahy od 11. do 13. 6.2010
STROMOSTAN TAM BUDE TAKY! JSTE ZVÁNI NA NÁVŠTĚVU KORUNY -  NÉ TÉ MINCE, ALE KORUNY STROMU : - )